physiotherapy-595529_640 (1)

Podjęłaś w końcu tę decyzję? Masz już dość siedzenia na kanapie a także oglądania kolejnych fit trenerek w sieci i telewizji? Powinnaś tylko uzbierać pieniądze na cały sprzęt i już zaczynasz działać? Uważam, że odrobinę się zapędziłaś…

Ruch, to nie tylko basen, na którym potrzebujesz stroju, okularów lub czepka, ani jogging, gdzie najpierw przydałaby się chociażby para dobrego obuwia. Sport, to również sport w domu, przy ulubionej muzyce czy też aktualnie oglądanym filmie. Oraz jedyne, co jest ci potrzebne w tym wypadku, to mata do treningu.

Kwestia jest bardzo prosta. Potrzebujesz jedynie wygodnego stroju, obuwia z podeszwą nieślizgającą się a także maty do treningów. I to wszystko! Nie ma takiej konieczności wydawać kilkuset zł na sam początek, gdy nie zdajesz sobie sprawę z tego jeszcze lub ogólnie będziesz kontynuować daną dyscyplinę. Fitness w zaciszu domowym jest o wiele tańszy niż pozostałe sporty. Porównajmy: buty do joggingu, nawet dla najmocniej początkującej osoby, to cenę rzędu 200 – dwustu pięćdziesięciu zł. Oporządzenie na basen, to kwota porównywalna. Siłownia, to cena dobra. Stu dwudziestu złotych, jeżeli decydujesz się na karnet miesięczny. A także istnieją nareszcie sport w domu. Czego potrzebujemy? Obuwie, mata do ćwiczeń jak również komfortowy ubiór. Koszt maty do treningu w domu oscyluje naokoło kilkudziesięciu złotych, przy czym mam tu raczej na myśli kwotę bliżej trzydzieści złotych.niż dziewięćdziesiąt. Widzisz różnicę?

Początkowo Twojej ścieżki wystarczający będzie praca z ciężarem swojego ciała. Nie potrzebujesz hantli ani innych elementów. Jeżeli poczujesz, że dasz radę z obciążeniem, najzwyczajniej w świecie weź dwie dwulitrowe butelki wody. Tyle starczy! Nie daj sobie wmówić, iż żeby zacząć trenować w domu, potrzebujesz nabyć cały atlas jak również wyburzyć przynajmniej 1 ścianę u siebie, aby stworzyć kącik do treningu w domu. Wystarczy ci kawałek podłogi, na jakim można włożyć mata do treningów, odrobinę chęci a także sportowe buty, aby nie poślizgnąć się w trakcie uprawiania kolejnych akrobacji.

Są osoby, jakie lubią trenować na panelach, jednak jest to skrajnie groźne, bo na tak śliskiej powierzchni łatwo o kontuzję. Są również ludzie, którzy wolą działania na dywanie, jednak pamiętaj, iż ćwiczysz po to, aby się spocić. Niekoniecznie przyjemnym odczuciem jest zbieranie na swym spoconym od ćwiczeń ciele meszku z dywanu. Ponadto pamiętaj, że Twój pot wnika w dywan i wreszcie może okazać się, że następnym ćwiczeniem będzie jego pranie. Z kolei mata do treningu w domu wykonana jest z materiałów, które są hipoalergiczne, prosto je umyć, i przy okazji izolują cię od śliskiego podłoża. Dodatkowo możesz ją od zawsze zwinąć a także wziąć ze sobą wszędzie tam, gdzie masz ochotę na trening. Pokój hotelowy, taras w domu rodzinnym czy ćwiczenie w parku z koleżanką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>